TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlHem Fiyatı Hem Performansıyla Tam Bir 'Amiral Gemisi’ Olan 9 Telefon

24.05.2019 - 14:58
620


Akıllı telefonlar, kişisel olarak en yüksek bütçe ayırdığımız teknolojik ihtiyacımız haline geldiler. Psikolojik fiyat barajı, TL bazında ortalama olarak 5 ila 6 bin TL’nin üzerine çıktı. Bunun en büyük nedeni ise mobil işlemci teknolojilerindeki gelişmeler ve bu gelişmelerin tüketiciye daha hızlı sunulabilmesi. Diğer taraftan ülkemizdeki kur farkından ve vergi oranlarından dolayı cihazların fiyatları dudak uçuklatıyor. 

Yine de “Ben bir kez alır, en iyisine para harcarım” diyen ciddi bir kullanıcı kitlesi de var. Bu nedenle, piyasadaki en güncel fiyat ve performans verilerine bakarak, şu anda raflarda bulabileceğiniz en iyi akıllı telefonları yakın markaja alıyoruz.

pocophone f1

Webtekno incelemesi:

Pocophone F1, oyun telefonları arasında en uygun fiyatlı ve yüksek performanslı seçeneklerin başında geliyor. Cihazın oyun odaklı donanımları ve soğutma sistemi, rakiplerine kıyasla bir adım öne çıkmasını sağlıyor. Fiyat / performans oranıyla pek çok kişinin favorileri arasında bulunuyor. Hala raflarda bulunabilecek en güçlü alternatifler arasında.

Webtekno incelemesi:

Galaxy Note9 sağlamlık testi videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung'un phablet (tablet+telefon) sınıfında ürettiği Note serisinin son üyesi, kendi sınıfının en iyisi konumunda. Zira Bluetooth bağlantılı dokunmatik kalemi sayesinde, pek çok uygulamayı kolayca kontrol edebiliyor, notlar alıp, üst düzeyde çizimler yapabiliyorsunzuz. Ayrıca telefonun gövdesinde kompakt halde bulunan S Pen, sunum yaparken uzaktan kumanda görevi görebiliyor.

iphone xs max

Webtekno inceleme videosu:

iPhone XS Max sağlamlık testi videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Apple’ın Eylül 2018’de tanıttığı ve 2019 itibariyle ülkemizde satışa sunulan iPhone XS ve XS Max, firmanın satışlarını dibe sürüklemişti. Dolar bazındaki fiyatı yüzünden kur farkının en sert şekilde hissedildiği cihaz olan iPhone XS ailesi, rakipleri arasında en stabil arayüze sahip cihaz olarak göze çarpıyor. Bunun en önemli nedeni ise Apple’ın kendi cihazları için ürettiği işletim sistemi olan iOS.

xiaomi mi mix 3

Webtekno incelemesi:

Mi Mix 3, performansıyla zaten üst sıralarda yer alıyor, bunu görüyor, biliyoruz. Nitekim en çok farklılaştığı konu ise cihazin ön kamerası. Daha önceki amiral gemilerinde ön kemarayı nereye koyacağına bir türlü karar veremeyen Xiaomi, Mi Mix 3 ile kızaklı bir sistemi denedi. Bu sistem sayesinde ön kamerada yer alacak sensörler için daha çok alan elde edilmiş durumda. Bu da cihazın ön kamera performansına olumlu bir şekilde yansıyor, en azından Xiaomi cihazları arasında fark edilmesini sağlıyor.

Webtekno incelemesi:

Mate 20 ve Mate 20, Apple'ın iPhone atağından hemen sonra tanıtılan phablet sınıfına özel olarak üretilen iki cihaz. Huawei, Android desteğini kaybettikten sonra Mate serisine devam edecek mi bilinmez. Nitekim fiyatına göre, yazılım desteğini almaya devam edeceğini de düşünürsek, hala mantıklı seçenler arasında bulunuyor. Cihazın ters şarj özelliği, akıllı telefon sektöründe bir ilki temsil ediyordu. Arka kamera donanımı konusunda son aylarda çıkan cihazların gerisinde kalsa da hala kullanılabilir.

Webtekno incelemesi:

OnePlus, ana akım üreticilere karşı verdiği ticari savaşında amiral gemisi sıfatını performansıyla hak eden cihazlar üretiyor. 6T ve 6T McLaren özel sürümü, tasarım açısından da hem özgün hemde trendlere uygun cihazlar. Cihazın en çok öne çıkan özelliği ise 20 dakikada %50 oranında enerji depolamayı sağlayan Warp Charge 30 teknolojisi.

samsung galaxy s10 plus

Webtekno incelemesi:

Galaxy S10 sağlamlık testi videomuza buradan ulaşabilirsiniz.

Samsung'un en yeni amiral gemisi olan Galaxy S10 ailesi, kendi sınıfında Android'in en önemli temsilcileri arasında bulunuyor. Galaxy S9 ailesinden farklı olarak ekran içinde kamera deliğine sahip olan S10'ların ekranları, akıllı telefon piyasasının en eyisi. Ayrıca cihaz Samsung'un ürettiği Exynos 9810 işlemcisiyle ülkemizde satılıyor. Galaxy S10 tek, S10+ ise çift ön kameraya sahip. Her iki cihaz da ekrana gömülü parmak izi sensörü ile geliyor. S10 ailesinin en küçük üyesi S10e, performansıyla bu aileden birisine sahip olmak isteyenler için ek bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

huawei p30

Webtekno incelemesi ve sağlamlık testi:

Huawei P30 Pro, arka kamera konusunda yepyeni bir teknolojiye sahip. periskop adı verilen bu sistem görüntüyü 50x zoom'a kadar yakınlaştırmanızı sağlıyor. Cihaz, Huawei'nin Google desteğini kaybetmeden önceki son amiral gemisi olarak biliniyor. Yazılımsal olarak güvenlik konusunda Huawei tarafından desteklenmeye devam edecek P30 ailesinde Google hizmetleri aktif şekilde kullanılabiliyor.

xiaomi mi 9

Webtekno incelemesi:

Xiaomi'nin son amiral gemilerinden olan Mi 9, şu anda performas sıralamasının en tepesinde yer alan önemli bir cihaz. Telefonun sar değeri rakiplerine oranda biraz yüksek olsa da performansıyla gözleri kamaştırıyor. Tasarım olarak son trendlere ayak uyduran cihazın kamera konusunda rakiplerinden bir adım geride kaldığını da söylemek gerekiyor. Nitekim raflardaki en uygun fiyatlı amiral gemisi cihazlardan birisi.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış