Hızlı Ve Öfkeli Filminde Yer Alan Japon Otomobillerin Epey Şaşıracağınız 2. El Fiyatları
Webtekno

Hızlı Ve Öfkeli Filminde Yer Alan Japon Otomobillerin Epey Şaşıracağınız 2. El Fiyatları

Elbette ki otomobillerin bu fiyatlarının filmle alakalı olup olmadığı konusu tartışmaya açık. Bu biraz da 'Italian Job' filmi sayesinde Mini Cooper araçların pahalılaşmasını iddia etmeye benziyor. Belki de zaten popüler olmak üzereydiler veya zaten iyi araçlardı; bunu net olarak bilemeyiz.

Ancak ortada bir gerçek var ki bu tip filmlerde yer alan otomobillerin fiyatları hiç düşmüyor. Aksine, dudak uçuklatmaya devam ediyor. Hızlı ve Öfkeli serisinin üçüncü filminden sonra en bilindik Japon otomobillerin fiyatları durmaksızın artıyor.

Şu anda Toyota Supra'nın ikinci el fiyatı 70.000 doları bulmuş vaziyette. Türk lirasına hesaplarsak şu an için bu araçları almak için 320 bin lira gibi bir meblayı gözden çıkarmanız gerekiyor. Aynı şekilde Nissan 240SX'in fiyatı 22 bin dolar ve Integra GS-R'nin fiyatı da 20 bin dolar seviyesinde devam ediyor.

Belki de filmin bitmek bilmeyen popülerliği bu fiyatlara sebep oluyor ama piyasada bunun bir karşılığı var. Hızlı ve Öfkeli filmi beyaz perdeyi ne kadar etkilediyse, otomobil fiyatlarına da bir o kadar etki yaptı.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top