TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt Olİngiltere, Oyun Bağımlılığıyla Mücadele Etmek İçin Tedavi Merkezleri Açıyor

23.06.2018 - 14:32
8352


İnternet kullanımı ve özellikle oyunlar, erişim imkanlarının kolaylaşması ve yaygınlaşması ile bağımlılık derecesinde sorunlara sebebiyet vermeye başlamıştı. Temelde bilinçli bir kullanıcı için tehlike olmasa da özellikle gelişim çağındaki çocuklarda gözlemlenen durum, Dünya Sağlık Örgütü ve pek çok kurum tarafından, bağımlılık olarak değerlendirilmiş ve tedavi edilmesini savunulmuştu.

Sonrasında ise geçtiğimiz haftalarda, internet ve oyun bağımlılığı psikolojik bir hastalık olarak kabul edilmişti ve konu hakkında çalışmaların sayısı da hızla artmaya başladı. Son olarak İngiltere Ulusal Sağlık Sistemi, ailelere oyun ve internet bağımlılığı konusunda yardım edecek bir tedavi ve araştırma merkezi açılacağını duyurdu.

Tüm bu davranışların; kişisel, aile, sosyal, eğitimsel, mesleki veya diğer önemli alanlarda pek çok zararlı etkisi olduğu savunuluyor ve bağımlı kişinin geerekli desteği alarak bu problemi çözmesi tavsiye ediliyor.

Kliniğin kurucusu psikiyatrist Henrietta Bowden-Jones, oyun bağımlılığının büyük bir sorun olduğunu ve nihayet dünya bunu fark ettiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış