İnsan Ve Bir Yapay Zekanın Tartışması Berabere Sonlandı!
Webtekno

İnsan Ve Bir Yapay Zekanın Tartışması Berabere Sonlandı!

Bir insanla karşılıklı münazara gerçekleştiren Project Debater, daha önceden hazırlık yapmadığı bir münazaraya katıldı. Diğer tartışmaları dinledi ve rakiplerinin tezlerini çürüttü. İnternete bağlı olmadan, çoğunluğu gazete yorumları ve akademik makalalelerden oluşan yüz milyonlarca dosyayı tarayabilen Project Debater, insan rakipleriyle farklı konularda birçok tartışma yaptı.

\"\"

Tartışmanın ana konusu ise uzay keşifleri ve teletıp idi. Her katılımcıya sunuş, argüman ve sonuç şeklinde sadece 10 dakika verildi. İsrail'in 2016'daki münazara şampiyonu Noa Ovadia, uzay yolculuğu yerine daha acil sorunlara çözümler bulunması ve insan kaynaklarını bunun için harcanması gerektiğini savundu.

IBM'in geliştiridiği makine Ovadia'ya karşılık olarak: "Parayla yapılabilecek daha önemli şeyler olduğunu söylemek kolay. Buna itirazım yok. Harcama listemizdeki tek kalemin bu olduğunu söylemiyorum. Ama söylediğin şeyin konumuzla ilgisi yok. Uzay keşiflerine kaynak aktarmak toplumun yararına olacağı için hükümet bu yönde bir politika izlemeli." dedi.

\"\"

Oylamadaki katılımcılar, her ne kadar insanların daha ikna edici olduğunu düşünse de Project Debater'ın içerik konusunda daha kapsamlı tartışabildiği sonucuna vardılar. Kısacası münazara berabere sonlandı.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top