Instagram'da Fotoğraflar Paylaşarak Fenomen Olan Kişinin Fotoğrafları Çaldığı Ortaya Çıktı
Webtekno

Instagram'da Fotoğraflar Paylaşarak Fenomen Olan Kişinin Fotoğrafları Çaldığı Ortaya Çıktı

Instagram üzerinde 100.000’den fazla takipçisi bulunan Singapurlu fotoğrafçı Daryl Aiden Yow, çektiği fotoğraflar ile takipçilerini kendine hayran bırakıyordu. Hatta fotoğraflar öylesine şaşalı ve profesyonel duruyordu ki ünlü fenomen konu hakkında açıklamada bile bulundu.

 

Açıklamasında tüm fotoğrafların orijinal olduğunu belirten Yow, fotoğrafçı olduğu için insanların ondan beklentisi yüksek olduğunu bile ifadelerine ekledi. Singapur’un TODAY gazetesine açıklamaları yapan Yow, fotoğrafları konusunda mükemmeliyetçi olduğunu da belirtti.

Ancak gel gelelim bu işte bir terslik vardı. Yow’un fotoğraflarını inceleyen bir site, fotoğrafların aynı ve benzer olanlarını internet üzerinden buldu. Birebir benzeyen fotoğraflardan kırpılan, bazen de oynanmadan yüklenen fotoğraflar, hem Yow’u yalancı durumuna düşürdü hem de takipçilerin hayallerini yıktı.

Olayın gün yüzüne çıkmasının ardından Yow, fotoğrafları birer birer hesabından silmeye başladı. Fakat artık her şey için çok geçti, çünkü fotoğrafların ekran görüntülerini alan takipçiler, tüm internet âleminde bunu paylaştılar. Öncesinde fotoğrafların orijinal olduğunu iddia eden fenomen, sonrasında fotoğrafları başka yerlerden aldığını da kabul etti.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top