Instagram'ın Hesaplanan Piyasa Değeri 100 Milyar Dolar Oldu
Webtekno

Instagram'ın Hesaplanan Piyasa Değeri 100 Milyar Dolar Oldu

2012 yılında Facebook tarafından satın alınan Instagram, değerini günden güne artırıyor. Geçtiğimiz sene bu dönemlerde yapılan araştırma, şirketin market değerini 10 milyar dolar olarak belirlemişti. 12 ay gibi kısa diyebileceğimiz bir sürede şirketin piyasa değeri 10 katına çıktı!

Facebook'un satın alarak büyük bir yatırım yaptığı Instagram, yeni kullanıcı çekme konusunda Facebook'tan 2 kat daha iyi iş çıkarıyor. Facebook'un satın alımı sonrası %16 oranında büyüme gerçekleştiren ve günden güne büyümeye devam eden Instagram'ın 2 milyara yakın üyesi ve bunun yarısı kadar da aktif tekil kullanıcısı bulunmakta.

Kim ne derse desin Mark Zuckerberg 1 milyar dolar ödeyerek Instagram'ı satın aldığında doğru ata oynadı. Belki de bu kadar sallantıda olduğu bir dönemden rahatlıkla çıkabilmesinin bir sebebi de Instagram'ın adeta kale gibi orada durması. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top