Intel'de Deprem: CEO Brian Krzanich İstifa Etti!
Webtekno

Intel'de Deprem: CEO Brian Krzanich İstifa Etti!

Dünyanın en büyük teknoloji markalarından biri olan Intel’de 2013 yılından bu yana CEO’luk görevini yürüten Brian Krzanich, geçmişte bir şirket çalışanı ile ilişkiye girdiğinin ortaya çıkması neticesinde görevinden istifa etti. Krzanich’ten boşalan CEO’luk koltuğuna geçici olarak şirketin mali işler direktörü (CFO) olan Robert Swan oturacak.

Krzanich’in istifasını birinci ağızdan açıklayan Intel başkanı Andy Bryant, ‘’Brian’a bugüne kadar Intel’e yapmış olduğu katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz.’’ dedi ve Swan’ın geçici CEO’luk görevi hakkında, ‘’Yönetim kurulu olarak Intel’in stratejilerine inanıyoruz. Yeni CEO’muz için aramalar gerçekleştirdiğimiz esnada Bob Swan’ın şirketi iyi bir şekilde yöneteceğine güveniyoruz.’’ ifadelerini kullandı.

Intel genel olarak masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar için ürettiği x86 işlemciler ile tanınıyor. Fakat tüketicilerin ARM işlemciler kullanan akıllı telefonlar üzerinde yoğunlaşması, Intel’i yeni arayışlar içine sürüklemişti. Bu süre zarfında Intel, drone’lardan sanal gerçekliğe kadar pek çok farklı alanda çalışmalarını sürdürdü. Tüm bu gelişmeler sırasında Intel’in başında Krzanich bulunuyordu.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top