Köpekler, Hislerinizi Yüzünden Okuyabiliyor
Webtekno

Köpekler, Hislerinizi Yüzünden Okuyabiliyor

Bakışlarıyla dahi içimizi ısıtan dostlarımız köpekler, insanların ne hissettiğini yüz ifadelerinden anlayabiliyorlar. İlginç bir şekilde bu davranış biçimine sahip olan köpekler, kafalarını sola çevirdiklerinde bir insanın öfkeli, korkak veya mutlu olduğunu tespit edebiliyor. Öte yandan bir kişinin yüz ifadesi karmaşıksa, köpekler zıt bir şekilde kafalarını sağa doğru çeviriyor.

Eğer kötü bir gün geçirdiyseniz, köpekler bunu anladığında kalp atışları hızlanır. İtalya’da bulunan Bari Aldo Moro Üniversitesi’nde görev alan Marcello Siniscalchi, öğrenme ve davranışlar üzerine yaptığı çalışmalarda, köpekler ve insanlar arasındaki birçok duygu alışverişini tespit etti.

Köpeklerin, insanları anlamak için beyinlerinin farklı bölgelerini kullandıklarını ortaya çıkaran çalışma kapsamında, insanlar ile yakın temas içerisinde yaşayan köpeklerin, daha rahat iletişim kurdukları ortaya konuldu. Bunlara ek olarak, köpeklerin sizi anlaması için sadece yüzünüzü görmeleri de gerekli değil. Sesinizden ve kokunuzdan da bizleri tespit eden dostlarımız, aslında oldukça gelişmiş içgüdülere sahipler.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top