Microsoft, MSN'i Tarihe Gömdüğü Haber Uygulamasını IOS Ve Android İçin Yayınladı
Webtekno

Microsoft, MSN'i Tarihe Gömdüğü Haber Uygulamasını IOS Ve Android İçin Yayınladı

Microsoft, yıllar önce MSN.com isimli haber servisini hayata geçirmişti. Bu yenilik internetin henüz çok da popüler olmadığı 1995 yılında kullanıcılara sunulmuş, ardından gelen yıllarda MSN Messenger adında kişisel haberleşme uygulaması yayınlanmıştı. Bu uygulama zamanla bir efsaneler arasında yer alarak, tarihin böcekli kodlarla kaplı raflarında yerini aldı.

Microsoft pek çok kişi takip etmeyi bıraksa da aktif bir şekilde açılımı Microsoft News olan MSN.com’da yayın yapmaya devam etti. Şimdi de bu platform, MSN adından yoksun bir şekilde mobil cihazlara uyarlandı. Türkçe olarak Microsoft Haber adı verilen uygulama Android ve iOS cihazları için yayınlandı.

\"\"

Bu uygulama elbette Microsoft’un diğer ürünleri ve hizmetleri olan Edge, Windows 10, Skype, Xbox ve Outlook gibi servisler tarafından da destekleniyor. Uygulamanın arkasında 1000’den fazla lisansli yayıncı, 3000’in üzerinde editör var. Ayrıca gelişmiş yapay zeka yazılımları her gün 100.000’in üzerinde içeriği tarıyor; konularına, popülerlik düzeylerine ve zamanlılık ilkesine bağlı kalarak karşınıza çıkartıyor.  MSN.com’un 800 editörü bulunduğunu düşünürsek, bu uygulama için Microsoft’un daha büyük bir hedefe yürüdüğünü anlayabiliriz. 

Microsoft Haber uygulamasını yüklemek için aşağıdaki bağlantılara tıklayabilirsiniz:
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top