Mobil İnternetinizi Eskisinden Daha Hızlı Hale Getirecek 6 Pratik Yöntem
Webtekno

Mobil İnternetinizi Eskisinden Daha Hızlı Hale Getirecek 6 Pratik Yöntem

Günümüz akıllı telefon kullanıcılarının en büyük sorunlarından biri de kuşkusuz ki yavaşlayan mobil internet. Çoğu zaman servis sağlayıcı ile ilgili sorunlar nedeni ile bu tür durumlarla karşılaşıyor olsak da kimi zaman sorun cihazlarımızdan kaynaklanabiliyor. 7 adımda sizlere mobil veri hızınızı nasıl daha etkin bir şekilde kullanabileceğinizi açıklamaya çalışacağız.

İnternet hızınıza dair bir problem yaşıyorsanız sorununuzun çözümü oldukça basit olabilir. Türk halkı olarak en sevdiğimiz sözlerden biri olan “Bir açıp kapayalım” anlayışı akıllı telefonlar için de büyük önem taşıyor. Çoğu zaman cihazınızı yeniden başlatmak, yavaş mobil veri akışına çözüm olabilir.

Kimi zaman durduğunuz nokta akıllı telefonunuz için ya da servis sağlayıcınız için Bermuda Şeytan Üçgeni’ne dönüşebilir. Bu sebeple bir bağlantı sorunu yaşıyorsanız o an bulunduğunuz alanın da bunda rolü olabilir. Farklı ve daha uygun olduğunu düşündüğünüz bir bölgeye ilerleyerek sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Siz o an farkına varamasanız dahi bazı uygulamalar doğrudan internetinize etki edebilir. Bu bir güncelleme yoluyla gerçekleşebileceği gibi uygulamanın doğrudan bir etkisi de olabilir.

VPN her ne kadar gizlilik sağlamasıyla avantajlı bir internet çözümü gibi gözükse de çoğu zaman hız anlamında uyumsuzluk ve sorunlara sebep olabilir. VPN bağlantınızı kaldırarak ya da en azından yeniden başlatarak sorununuzu çözme ihtimaliniz bir hayli yüksek.

Tıpkı cihazınızı yeniden başlatmak gibi bağlantı ayarlarınızı da sıfırlamak bazen son derece etkili bir çözüm olabilir.

Cihazınızı yeniden başlatmak ya da bağlantı ayarlarınızı sıfırlamak sizin çözüm olmadıysa sorununuz SIM kartınız ile ilgili olabilir. SIM kartınızı da oldukça basit bir mantıkla yerinden çıkarıp tekrar takarak potansiyel bir ihtimali eleyebilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top