Otomobil Al-Sat Yaparak Para Kazananlara MASFED’den Üzücü Haber Geldi!
Webtekno

Otomobil Al-Sat Yaparak Para Kazananlara MASFED’den Üzücü Haber Geldi!

İkinci el arabalar, tahmin edersiniz ki sıfır araçlara nazaran daha uygun fiyatlı alınabiliyor. Bu noktada ise işin ehli olmayan birçok kişi araç alıp satabiliyor. Durumu bir kazanç kapısı haline getiren kişilere MASFED Başkanı Aydın Erkoç’tan kötü haber geldi. Mesleki Yeterlilik Kurumu ile bir protokol imzaladıklarını ve bundan böyle mesleki yeterlilik sınavı yapacaklarını ifade eden Erkoç, sadece sınavı geçenlere araç alıp satma yetkisi verecek.

\"\"

Yapılan sınavda başarısız olan kişiler ise belge alamadıkları için araba alıp satma işinden uzak duracak. MASFED tarafından düzenlenen etkinlikte konuşan Erkoç, ülkemizde otomotiv ve inşaat sektörlerinin önemli birer iş kolu haline geldiğini belirtti.

Ülkemizde yılda yaklaşık 6 milyon araç el değiştiriyor. Bu araçların önemli bir çoğunlusu ise devlete hiç vergi ödemeyen kişilerce sağlanıyor. Bunun önüne geçmek amacı ile yapılan anlaşmalar sayesinde, tüketici şikâyetlerinin de ortadan kalkması umuluyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top