PayPal, Venmo'nun Yeni Kartı İçin Visa Yerine MasterCard İle Anlaştı
Webtekno

PayPal, Venmo'nun Yeni Kartı İçin Visa Yerine MasterCard İle Anlaştı

Venmo uygulaması bugün resmi olarak, MasterCard ile ortaklaşa yeni banka kartını tanıttı. PayPal'ın geçen yıl beta testleri yapılan kartın Visa damgası ile çıkacağını söylenirken, bugün MasterCard ile anlaşma yaptığını açıklaması herkesi şaşırttı.

         

Yeni kart, Venmo kullanıcılarının ABD'de MasterCard'ın kabul ettiği her yerde ödeme yapmasına izin verecek ve Venmo hesabının bakiyesinden para çekmek için ATM’de de bu kartı kullanılabilecekler. Venmo'nun sahibi olan PayPal, beta sürecinde kartın Visa ortaklığıyla çıkacağını söylerken şimdi karar değiştirerek MasterCard firmasıyla anlaştığını ve kullanıcıya verileceğini açıkladı. Bununla ilgili sorulara yanıt vermeyen PayPal,“her iki şirketin değerli ortaklıklar kurmaya devam ettiğini” söyledi.

Ancak değişiklik nedeniyle mevcut beta müşterileri, Visa markalı Venmo kartlarını kullanmaya devam edemeyecek ancak bunun yerine, Bancorp Bank tarafından yayınlanan yeni Venmo MasterCard'a kaydolmaya davet edilecekler. Venmo, internet üzerinden güvenilir ve kolay bir şekilde para alışverişi yapmanıza olanak veriyor. Özellikle Amerika’da öğrenciler tarafından en çok tercih edilen kartlardan birisi.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top