TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlSamsung, Hem Ön Hem Arkasında Ekran Bulunan Bir Telefon İçin Patent Aldı

21/06/2018
7198


Bir zamanlar tüm akıllı telefonlar birbirine benziyordu. Neredeyse hepsi 16:9 benzer büyüklükte ekranlara ve kalın ekran çerçevelerine sahipti. Daha sonra Essential Phone, Xiaomi Mi Mix gibi modeller ortaya çıktı ve akıllı telefon tasarımları bir anda değişmeye başladı. Artık tüm akıllı telefon üreticileri hem tasarımlarını hem de teknolojilerini arttırmak için adeta birbirleri ile yarışa giriyorlar.

Bu noktada Samsung, belkide diğer tüm şirketlerden ayrılıyor. Güney Koreli teknoloji devi, bir yandan tasarımını iyileştirip, tüketicilere gerçek çerçevesiz ekranlı akıllı telefon sunmanın yollarını ararken, bir yandan da tamamen yeni bir teknoloji olan katlanabilir telefonlar üzerinde çalışıyor. Fakat görünüşe göre Samsung’un üzerinde çalıştığı tek teknoloji bu değil.

Yeni ortaya çıkan patent belgelerine göre Samsung, katlanamayan fakat çift ekranlı bir akıllı telefon üzerinde çalışıyor. Neredeyse tamamen çerçevesiz olan bu telefonun üzerinde ahize ve ön kamera için oldukça ince bir çerçeve bulunuyor. Fakat cihazın asıl dikkat çeken yönü arka paneli. Samsung, kamera modülü ve flaşı cihazın sol üstüne taşıyor. Günümüz modellerinde kamera modülünün ve Samsung logosunun olduğu alanda ise geniş bir ikinci ekran bulunuyor.

İkinci ekranın hangi amaçla kullanılacağı henüz bilinmiyor. Ekranda çentik ya da çerçeve istemeyen Samsung, 3 boyutlu yüz tarayıcısını arka kameraya taşıyacak olabilir. Ya da always on display özelliği kaldırılıp arkadaki ekrana alternatif bir bildirim merkezi oluşturulabilir. Şu an için bildiğimiz tek şey Samsung’un böyle bir cihazı düşünüyor olduğu. Patentin hayat bulup bulamayacağı ise bilinmiyor.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış