TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlSony, Akıllı Telefonlarda 48MP Fotoğraf Çekebilen Sensörleri Duyurdu

23/07/2018
6807


Artık akıllı telefonlardaki fotoğraf çekme deneyimi büyük bir gelişim göstermeye devam ediyor. Bununla birlikte, son yıllarda genelde donanımsal yeniliklerden ziyade yapay zeka gibi, akıllı ışık ve kontrast modları gibi yazılımsal yeniliklerle karşılaşıyorduk.

Akıllı telefon firmalarının birçoğuna görüntü sensörü tedarik eden Sony, yepyeni bir sensör üzerinde çalışıyor. IMX586 adı verilen bu yeni sensör sayesinde, akıllı telefonların bu güne değin eriştiği en küçük boyuttaki piksel elde ediliyor: 0.8 mikrometre. Bu da 48 megapiksellik fotoğraflar çekebileceğimiz anlamına geliyor.

Sony IMX586'nın dağıtımlarına önümüzdeki eylül ayında başlanacak. Buna karşın, Sony'nin kendi telefonlarında veya tedarik sağladığı diğer firmalarda bu teknolojinin ne zaman kullanılacağı belirsiz.

Görüntü sensörü, fotoğrafı çekilecek olan nesnelerden yansıyan ışığı sinyale dönüştüren devrelerdir. Gelen ışık hüzmeleri bu sensörle voltaj üretir. Sensör tarafından üretilen her bir voltaj, bir piksele denk gelir. Özetle daha çok piksel, daha net görüntü demektir.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış