Star Wars Filminde Kullanılan Lazer Silah 2.5 Milyon TL'ye Satıldı
Webtekno

Star Wars Filminde Kullanılan Lazer Silah 2.5 Milyon TL'ye Satıldı

Bir bilim-kurgu filmi olan Star Wars’ın sinema tarihinin en ünlü ve başarılı film serilerinden biri olduğu tartışılmaz bir gerçek. Serinin ünü, Star Wars’un dünyanın dört bir yanında sayısız hayrana sahip olmasını sağladı. Üstelik Star Wars hayranlarından biri, seriye verdiğini önemi en azından maddi anlamda gösterme fırsatı buldu.

Birleşik Devletler’in Las Vegas kentinde gerçekleştirilen bir müzayedede 1986 yılında vizyona giren Star Wars: Return of The Jedi filminde kullanılan bir lazer silah, açık artırma ile yeni sahibini buldu. Bir Star Wars hayranı, 32 yıllık lazer silahı tam 550 bin dolara yani yaklaşık 2.5 milyon TL’ye satın aldı.

Böylece Return of The Jedi filminde kullanılan lazer silah, şu ana kadar satılan en pahalı Star Wars ürünü olarak kayıtlara geçti. Aynı etkinlikte 1983 yılında vizyona giren bir Superman filminde Christopher Reeve’in giydiği Superman kostümü de satışa çıktı ve kostum, 200 bin dolara alıcı buldu.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top