Tesla'dan Üretimi Hızlandırmak İçin Yeni Bir Atak Geldi: Montaj Çadırları
Webtekno

Tesla'dan Üretimi Hızlandırmak İçin Yeni Bir Atak Geldi: Montaj Çadırları

Tesla geçtiğimiz haftalarda 3600 kişiyi işten çıkarmasıyla gündeme gelmişti. Model 3 üretim hedeflerine bir türlü ulaşamayan şirket, üretim hızını artırmanın yollarını aramaya devam ediyor.

Şimdilik haftada 3500 adet Model 3 üretebilen şirket, 5000 adet hedefine ulaşmaya çabalıyor. Bu amaçla Tesla, son olarak otomasyon şirketi satın almış; ancak yine sorunlara çözüm bulamamıştı. Bunun üzerine şirket, montaj çadırları kurmaya karar verdi.

Montaj çadırları sayesinde Tesla, yeni bir fabrika inşa etmek zorunda da kalmamış oldu. Bunun da maliyetleri kısacağı ve üretim süresini kısaltacağı düşünülüyor.

Yaklaşık 50 metreye 20 metre boyutlarında olan bu çadırlarla üretim kapasitesinin 5000'e çıkacağı tahmin ediliyor. Planların tutup tutmadığını ise şirket için hayli kritik olacak Temmuz ayında öğreneceğiz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top