Tesla, Tartışmalara Yol Açacak 'Premium İnternet' Sistemine Geçiyor
Webtekno

Tesla, Tartışmalara Yol Açacak 'Premium İnternet' Sistemine Geçiyor

Tesla, artık üst düzey internet hizmeti için kullanıcılarından senelik ücret talep edecek. Bildiğiniz gibi Tesla araçlarda senelik hiçbir ücret ödemeden internet hizmetine kavuşulabiliyordu.

Açıkçası Tesla sizi tamamen 'offline' konuma getirmek istemiyor. Halen GPS ve yol yardımı hizmetlerinden hiçbir ücret ödemeden faydalanacaksınız. Ancak Elon Musk ve şirketi bu internet hizmetini sınırsız kullanmanızı artık istemiyor. Eğer ki tam hızla ve 'non stop' internet isterseniz bir miktar ücret ödemek zorundasınız.

Tesla'ya bu konuda birçok mail atılmasına rağmen hizmetlerinin suistimal edildiği konusunda ısrarcılar. 2019 sonuna değin bu kararın devreye sokulması bekleniyor. Yol yardımı ve GPS sistemi dışında Tesla araçlarından internet bekliyorsanız, bunun için kesenin ağzını biraz daha açmak durumunda kalacaksınız.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top