Twitter, Siber Zorbalık Ile Mücadele İçin Çevrimiçi Güvenlik Şirketi Satın Aldı
Webtekno

Twitter, Siber Zorbalık Ile Mücadele İçin Çevrimiçi Güvenlik Şirketi Satın Aldı

Son zamanlarda kullanıcıların sosyal medya üzerinde nefret söylemleri, taciz ve siber zorbalık gibi sık rastladığımız olumsuzluklar yaşanmakta. Twitter, kendi mecrasında bu tip olumsuzlukları önlemek için spam ve çevrimiçi kötüye kullanım üzerine deneyime sahip olan Smyte'ı satın aldı.

Ülkemizde de sıkça gördüğümüz sosyal medya üzerinden taciz, nefret söylemi ve siber zorbalık ile mücadele devam etmekte. Tansiyonu en yüksek tartışmaların yaşandığı sosyal medya mecralarından biri olan Twitter, bu olumsuzluklarla mücadele adına güvenlik şirketi satın almayı kararlaştırdı.

Twitter yazılı bir açıklama yaparak çevrimiçi güvenlik şirketi Smyte'ı bünyesine kattığını açıkladı. Yapılan açıklamada, Smyte ekibinin teknoloji ve şirket misyonunun, Twitter'daki sohbetin sağlığını iyileştirme konusundaki odaklarıyla uyumlu olduğu ve bu hamlenin devam eden çalışmalar için güçlü bir yardımı olacağına inandıkları belirtildi.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top