Webtekno Takipçileri, YouTube Premium Hakkında Son Sözü Söyledi
Webtekno

Webtekno Takipçileri, YouTube Premium Hakkında Son Sözü Söyledi

Her yanımızın ücretli servis olduğu günümüzde, Türkiye’de yeni bir isim daha bizleri karşıladı. YouTube’un ücretli sürümü olan YouTube Premium, geçtiğimiz hafta Türkiye’de hizmete girdi. İlk 3 ay ücretsiz ve sonrasında minimum 16,99 TL aylık ödeme talep eden servis, reklamsız ve onlarca ücretsiz içeriğe sahip bir kütüphane sunuyor.

YouTube Premium’un en çok öne çıkan özelliği ise YouTube Music. Zira Spotify gibi ciddi rakiplerinden çok daha zengin ve geniş bir arşivi bulunan Music platformunda bulamayacağınız şarkı yok. Sadece Music abonesi olmanın bedeli de Spotify ile aynı düzeyde. Aylık 13,99 TL. Yani YouTube Premium’un en büyük parçası Music ve sadece 3 TL farkla özel içeriklere, reklamsız YouTube’a erşime şansı var.

youtube

Aslında tablo ortada ve lafı çok uzatmaya gerek yok. YouTube Premium’un en büyük sıkıntısı, en azından şimdilik, Premium olduğunu hissettirememesi. Temel olarak standart YouTube’un üzerinde bir ek paket gibi gözüken servis, reklamsız olması ve arka planda oynatma yapmaya izin vermesi dışında bir argüman sunmuyor. Bu nedenle kullanıcılara ücretsiz sürümden farkını net şekilde hissettiremiyor. Haliyle bu eksiklik anket sonuçlarına da yansıyor.

youtube premium

Şu an için YouTube Premium’a dahil olan Youtube Originals konusunda da elimiz boş. Yani en büyük argüman olarak gözüken özel içerikler konusunda da YouTube, Türkiye’de zayıf. Zamanla yapılacak güncelleştirmeler ve üretilen özel içerikler bu durumu değiştirebilir. O vakit geldiğinde ise YouTube Türkiye’nin pazarlamaya çok fazla yatırım yapması gerekecek.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top