WhatsApp, Güncel Olmayan İşletim Sistemlerine Desteği Kesiyor
Webtekno

WhatsApp, Güncel Olmayan İşletim Sistemlerine Desteği Kesiyor

WhatsApp, yeni yaptığı bir açıklamada; uygulamanın sorunsuz çalışabilmesi için eski işletim sistemlerine artık destek vermeyeceğini söyledi. Yeni alınan karara göre kullanıcıların yeni yılda da WhatsApp kullanmaya devam edebilmeleri için Android 4.0 ve üzeri, iOS 7 ve üzeri ya da Windows Phone 8.1 ve üzeri işletim sistemi ile çalışan cihazları kullanıyor olmaları gerekiyor.

Aslında bu durum, güncel olmayan sürümlerde çok sık yaşanan bir olay. Pek çok güncel olmayan işletim sisteminde, tüm uygulamalar yavaş yavaş güncellemelerini çekerek desteği kesiyorlar. Alınan karar sinir bozucu olsa da eğer kullandığınız cihazın işletim sistemi yukarıda saydıklarımızdan biriyse, yeni senenin başından itibaren uygulamayı kullanamayacaksınız demektir.

Yine de iOS'un artık 12'yi piyasaya sürmeye hazırlandığını düşünürsek, hala iOS 7 kullanan çok da kullanıcı kalmamıştır ve aslında uygulama geliştiricileri de çoğu zaman bunu değerlendirerek bu kararı veriyorlar diyebiliriz. 
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top