Xiaomi Mi 6X, 'Mi A2' Adıyla Global Pazarda Satışa Çıkıyor!
Webtekno

Xiaomi Mi 6X, 'Mi A2' Adıyla Global Pazarda Satışa Çıkıyor!

Xiaomi, Mi 6X modelini Çin’de tanıtmış olsa da gerçek bir fiyat/performans canavarı olan cihaz, global pazardaki tüketicilerin de dikkatini çekmeyi başardı. Avrupa ve Amerika gibi büyük pazarlardaki tüketiciler Mi 6X’in kendi bölgelerinde de satışa çıkmasını umut ediyorlardı ki İsviçreli bir çevrimiçi mağaza, küçük bir farklılık ile Xiaomi Mi 6X’i satışa sundu.

Bu küçük farklılık, Mi 6X’in global pazarda Mi A2 adıyla satışa sunulmuş olması. Mağaza sayfasına göre Mi A2, cihazın Çin versiyonu ile aynı donanım özelliklerine sahip. Eğer yazılım konusunda da bu benzerlik devam ediyorsa Mi A2, Android One desteğine sahip olacak demektir ki bu da cihazın çok daha iyi sistem optimizasyonlarına sahip olduğu anlamına gelir.

Xiaomi Mi A2’nin uluslararası pazarda satışa sunulması çoğu tüketiciyi memnun etse de cihazın Çin versiyonuna göre biraz daha pahalı satılacak olması bir kısım tüketicilerin canını sıkabilir. Yine de Xiaomi Mi A2, sahip olduğu donanım özellikleri ve 1350 TL’den başlayan fiyatıyla çoğu tüketici için mükemmel bir tercih olabilir. Yukarıda belirtilen fiyata vergilerin dahil olmadığını hatırlatalım.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top