Xiaomi, Mi8'i İki Farklı Varyasyon Ile Avrupa Pazarına Sunmaya Hazırlanıyor
Webtekno

Xiaomi, Mi8'i İki Farklı Varyasyon Ile Avrupa Pazarına Sunmaya Hazırlanıyor

Xiaomi’nin Çin’de ki bir etkinlikte tanıttığı Mi 8, Explorer Edition ve SE varyantları ile birlikte toplamda üç farklı model ile satışa çıkıyor. Tasarımlarında 2018 yılının tüm zarif çizgilerini taşıyan telefonlar, ince çerçeveleri ve ekran çentikleri ile dikkat çekmekte. Bu versiyonların tamamıyla hangi ülkelerde satışa çıkacağı hakkında kesin bir bilgi yok fakat Avrupa ülkelerinde en az iki versiyonun satışı kesin gibi.

\"\"

WinFuture isimli bir kaynağa göre normal Xiaomi Mi 8 modeli, Ağustos ayında Avrupa ülkelerinde satışa sunulacak. Explorer Edition ya da 8GB RAM’e sahip modellerin ise ilk etapta satışının yapılması düşünülmüyor. 6GB RAM/64GB depolama alanı veya 6GB RAM/128GB depolama alanına sahip modeller ilk piyasaya sürülecek versiyonlar arasında. Telefonun renk seçenekleri olarak ise siyah ve mavi alternatifleri bulunacak.

 

\"\"

Yeni Xiaomi Mi 8’in en çok ön plana çıkan özelliklerinden birisi de çift frekansa sahip GPS özelliği. Bu sayede konum doğruluğu önceki versiyonlara göre 5 kata kadar daha fazla olacak çünkü cihaz L1 bandının üstünde yeni bir L5 bandı daha kullanıyor. Xiaomi Mi 8’in İsviçre’de 480€ ve 520€ fiyatlarından raflarda ki yerini alması bekleniyor. Fiyatları Çin’de ki kadar makul olmayan markanın yine de rakiplerine nazaran iyi bir alternatif olduğu söylenebilir.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top