Xiaomi, Redmi 6 Ve Redmi 6A Ile Birlikte Kritik Bir Özelliğini Kullanımdan Kaldırdı!
Webtekno

Xiaomi, Redmi 6 Ve Redmi 6A Ile Birlikte Kritik Bir Özelliğini Kullanımdan Kaldırdı!

Xiaomi, son birkaç yıldır piyasaya sürdüğü akıllı telefonlara kızılötesi sensör ekleyerek kullanıcıların akıllı telefonlarını kullanarak bazı elektronik cihazları kontrol etmesine olanak sağlıyordu. Fakat bu kullanışlı özellik, Geçtiğimiz hafta tanıtılan Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A ile sona ermiş gibi gözüküyor.

Hem Xiaomi web sitesi hem de yayınlanan resmi fotoğraflara göre Redmi 6 ve Redmi 6A herhangi bir kızıl ötesi sensöre sahip değil. Bu da ‘akıllı’ olmayan herhangi bir elektronik ürünü telefonunuzla kontrol edemeyeceğiniz anlamına geliyor. Eğer kızıl ötesi sensör sizin için önemliyse daha eski model Xiaomi telefonları tercih edebilirsiniz.

Eğer ki kızıl ötesi sensör sizin için büyük bir önem arz etmiyorsa Xiaomi Redmi 6 ve 6A’nın kesinlikle fiyatının hakkını verdiğini söyleyebiliriz. Her iki cihazın da hem teknik detaylarına hem de fiyatlarına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Amanda Martines 5 days ago

Ex freegan sen.

Reply

Yorum Bırak

Scroll to Top