Yakın Bir Gelecekte Tamamen Robotların Eline Geçecek 9 İş Kolu
Webtekno

Yakın Bir Gelecekte Tamamen Robotların Eline Geçecek 9 İş Kolu

Robotlar ve yapay zeka sayesinde, birçok sektörde müthiş bir kolaylık ve maliyet kalemlerinde de düşüş sağlanıyor. Fakat öte yandan; robotlar-yapay zeka yükselirken, (bir kıyamet senaryosu olarak da) her şeyi robotlar-yapay zekanın yaptığı ve insanların ise çalışmadığı, çalışamadığı, kısacası bir işe yaramadığı bir dünya düzeni düşüncesi geniş halk kesimleri üzerinde stres ve korku yaratıyor. 

Ev içinde kullanılan asistan robotlar, market alışverişini eve taşıyan kargo robotlar gibi örnekler gelecekte kimi sektörlerde insana gereksinim olup olmayacağını sorgulatıyor.

Kısacası; yoğun olarak 'bilginin' kullanıldığı sektörlerin güvende, 'emek gücünün' yoğun olduğu sektörlerin ise tehlike altında olduğunu söyleyebiliriz.

Peki yakın bir gelecekte, insanların, yerini robotlara bırakmak zorunda kalacağı iş kolları hangileri? Şimdi de, 'en erken' veda etmek zorunda kalacakmışız gibi gözüken 9 iş koluna bakalım...
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top