Yatak Odasında Akıllı Telefonu Patlayan CEO, Yanarak Hayatını Kaybetti
Webtekno

Yatak Odasında Akıllı Telefonu Patlayan CEO, Yanarak Hayatını Kaybetti

Muhtemelen hepimiz akıllı telefonlarımızı yanımızdan ayırmıyoruz. Bizlere kitap okumayı, sosyalleşmeyi bazen de ailemizle sohbet etmeyi unutturan akıllı ama bir o kadar da tehlikeli bu cihazlar, şimdi Cradle Fonu CEO’su Nazrin Hassan’ın ölümüne sebep oldu.

Birkaç gün önce iki akıllı telefonundan birinin yatak odasında patladığı Hassan, patlama sonucu yanarak öldü. Çıkan yangından ve yangının sebep olduğu zehirli dumandan etkilenen Hassan’ın cihazları, Blackberry ve Huawei idi.

Konu hakkında sosyal medyada açıklamada bulunan Hassan’ın kayınbiraderi Maliye Sicili, hangi telefonun patladığını bilmediklerini ama olay Hassan uyurken gerçekleştiğini belirtti. Patlamadan ve yangından kaynaklı olarak Hassan’ın vücudunun her yerinde yanıklara ve yaralanmalara rastlandı.

Malezya’da bir finans şirketi olan girişimci, teknoloji konusunda da birçok firmaya yardım ediyordu. Bilgili ve donanımlı bir insan olduğu belirtilen Hassan, batarya patlamasından hayatını kaybeden insanlardan bir yenisi daha oldu. Her ne kadar cihazlarımıza kör kütük bağlı olsak da bizlere bu tür zararlarda bulunabileceklerini de unutmamak gerek.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top