Yeni Xiaomi Mi Pad 4, Yüz Tanıma Kilidi Ve 8 İnçlik 16:10 Ekranı Ile Tanıtıldı
Webtekno

Yeni Xiaomi Mi Pad 4, Yüz Tanıma Kilidi Ve 8 İnçlik 16:10 Ekranı Ile Tanıtıldı

Çinde düzenlediği etkinlik ile yeni orta-üst seviye akıllı telefonu Redmi 6 Pro’yu tanıtan Xiaomi, bununla birlikte Mi Pad tablet serisinin yeni üyesi Mi Pad 4’ü de tüketicilerin beğenisine sundu. Metal gövdesi ile güçlü bir yapıya sahip olan yeni Mi Pad 4, şirketin açıklamasına göre bir önceki nesil Mi Pad 3 ile neredeyse aynı boyutta ekrana sahip olmasına rağmen %9.4 daha küçük cihaz boyutlarına sahip.

Xiaomi Mi Pad 4, iki farklı bellek ve kablosuz bağlantı seçeneğine sahip. Bellek tarafında kullanıcılar 3GB RAM+32GB ROM ve 4GB RAM+64GB ROM seçeneklerinden birini seçebiliyorken, kablosuz bağlantı tarafında da Wi-Fi ve Wi-Fi+LTE seçeneklerine sahip oluyorlar. Bir önceki nesil tablet olan Mi Pad 3’te yalnızca Wi-Fi bağlantı seçeneği bulunuyordu.

Xiaomi Mi Pad 4, f/2.0 diyafram açıklığına sahip 13MP’lik bir arka kamera ve aynı diyafram açıklığına sahip 5MP’lik bir ön kamera ile tüketiciler ile buluşuyor. Tabletlerin fotoğraf yeteneklerine günlük hayatta pek ihtiyacımız olmaz fakat gerekli olduğu takdirde Mi Pad 4 yeterli performansı sağlayacaktır. Mi Pad 4’de herhangi bir parmak izi tarayıcı bulunmuyor ve cihaz güvenliği yüz tanıma kilidi ile sağlanıyor.

Siyah ve altın olmak üzere iki farklı renk seçeneği ile tüketicilerle buluşacak olan Xiaomi Mi Pad 4’ün 3GB RAM+32GB ROM’lu Wi-Fi versiyonu 779 TL, 4GB RAM+64GB ROM’lu Wi-Fi versiyonu 999 TL, 4GB RAM+64GB ROM’lu Wi-Fi+LTE versiyonu ise 1069 TL fiyat etiketi ile 27 Haziran’da satışa sunulacak.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top