Zeka Gelişimine Katkısı Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Hobi
Webtekno

Zeka Gelişimine Katkısı Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Hobi

Fakat kimi hobiler de var ki; kişisel gelişim, ya da başka bir ifadeyle 'zeka gelişimi' açısından bir hayli önemli! İşte o hem bedeni, hem ruhu besleyen 5 hobi.

'Müzik ruhun gıdasıdır' derler. Hakikaten de öyle! Müzikle uğraşmanın duygusal zekaya olduğu kadar, sayısal zekaya da katkıları büyük.

İster bir roman, öykü veya şiir; ister bir gazete, dergi veya makale... Bilim insanları, sürekli olarak, sistemli bir biçimde okumanın zeka gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

Sporun sadece beden sağlığına faydalı olduğunu düşünüyorsanız, ciddi bir yanılgı içerisindesiniz! Zira düzenli spor yapmanın akıl ve ruh sağlığı bakımından da gerekli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

Bilim insanları, birden fazla dil bilenlerin tek dil bilenlere kıyasla  'zihinsel etkinlik gerektiren çalışmaları' daha iyi yapabildiklerini vurguluyor. Yani mesaj çok açık...

Satranç, puzzle, bulmaca, iskambil, sudoku, domino vs; 'zeka gerektiren' oyunların tamamı, aynı zamanda zekayı da çalıştırıyor, güçlendiriyor, geliştiriyor.
Programcı Hakkında

Umut ÇANĞA

1992 Yılında İstanbul'da doğdum. Lisede Web Tasarım ve Programlama bölümünü başarılı bir şekilde bitirdim. 2011 Yılı Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümü mezunuyum.Yorumlar

Yorum Yok

Yorum Bırak

Scroll to Top