TRonlinee Sosyal Platform
X

İçerik Ara

X

İçerik Ara

X

GİRİŞ YAP

Beni Hatırla
X

Kayıt OlZeka Gelişimine Katkısı Olduğu Bilimsel Olarak Kanıtlanmış 5 Hobi

25.06.2018 - 12:52
7703


Fakat kimi hobiler de var ki; kişisel gelişim, ya da başka bir ifadeyle 'zeka gelişimi' açısından bir hayli önemli! İşte o hem bedeni, hem ruhu besleyen 5 hobi.

'Müzik ruhun gıdasıdır' derler. Hakikaten de öyle! Müzikle uğraşmanın duygusal zekaya olduğu kadar, sayısal zekaya da katkıları büyük.

İster bir roman, öykü veya şiir; ister bir gazete, dergi veya makale... Bilim insanları, sürekli olarak, sistemli bir biçimde okumanın zeka gelişimi açısından oldukça önemli olduğunu belirtiyor.

Sporun sadece beden sağlığına faydalı olduğunu düşünüyorsanız, ciddi bir yanılgı içerisindesiniz! Zira düzenli spor yapmanın akıl ve ruh sağlığı bakımından da gerekli olduğu bilimsel olarak kanıtlanmış bir gerçek.

Bilim insanları, birden fazla dil bilenlerin tek dil bilenlere kıyasla  'zihinsel etkinlik gerektiren çalışmaları' daha iyi yapabildiklerini vurguluyor. Yani mesaj çok açık...

Satranç, puzzle, bulmaca, iskambil, sudoku, domino vs; 'zeka gerektiren' oyunların tamamı, aynı zamanda zekayı da çalıştırıyor, güçlendiriyor, geliştiriyor.Etiket :

Yorum Yap


Yorum yapabilmek için giriş yapınız.

Snow

Freelancer ©

Snow

Yorumlar

Henüz Yorum Yazılmamış